esmaspäev, 19. juuli 2010

Harju Maakaitsepäev Kosel

23.juunil toimus Kosel Harju Maakaitsepäeva tähistamine. Pidulik aktus koos maavanema kõnega, paraad lauluväljakule, kus siis laulsid koorid, tantsisid rahvatantsijad, toimus 2010m pikkune jooks, igasugused jõustruktuurid olid oma telkidega kohal, kaitseliitlaste demo, politsei demo narkodiileri püüdmisest, ürituse krooniks aga sõjasündmuste taaskehastamisele suunatud klubi Frontline etendus, mille käigus käisid ikka sellised paugud, et enam ei imestanud, miks filmis "Nimed marmortahvlil" noored poisid esimese hooga plagama panid.


Harju maavanem Ü.Rajasalu rivistust üle vaatamas ja kõnet pidamas.


Põhja-Eesti Päästekeskuse veešõu.


Frontline etendus. Pildile on jäädvustatud maa-aluse laengu lõhkemise hetk.Frontline etendus. Isegi väike putka põletati maha.Frontline etendus.


Kaitseliidu demo objekti kahjutuks tegemisest.

Rohkem pilte maakaitsepäevast näeb Kose veebist.


Maakaitsepäeval jagati Harjumaa kohalike omavalitsuse juhtidele laiali ka võidutuli. Viimasest valla lehest võis lugeda vallavanema etteheidet külavanematele ("Ootaksin järgmisel aastal külavanemate poolt suuremat aktiivsust tule toomise organiseerimisel"). Kahjuks tuli info võidutule toomisest samal päeval ning siis oli meie pere juba rakkes külaliste tulekuks valmistumisega, seetõttu sai võidutulest süüdatud kaks lõket Alansi külal, pildil siis üks nendest. Järgmisel aastal teab siis eelnevalt infot koguda, et kes õigel jaaniõhtul on oma kodus jaanituld tegemas, et siis võidutulest süüdata rohkem jaanitulesid külas.

Kommentaare ei ole: